Merit Teams

2018 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

Boys 10’s: Chais Doherty, Cooper Jurotte, Cruz Death, Daniel Green, Darcy Feltham, Finn Kusto, Harry Jordan, Hunter Jones, Hunter Reich, Isaac Kusto, Jack Kalms, Jake Medved, Jaykob McKinnon, Kobe Morris, Logan Bubb, Oscar Andrews, Samuel Polley, T Lowe, Taj Patterson, Taylor Hatton, Xavier Davidson.
Girls 10’s: Alana Adms, Andie Milligan, Billie Gwynne, Caitlin Quirk, Cayleigh Hartwig, Charlotte Bensley, Coco Marsters, Courtney Azzopardi, Elisa Daher, Ellie Debosz, Hayley El Hazouri, Kelsey Berryman, Laura Bell, Renae Collins, Sophie Bowden, Talea Tonga, Tiana Fuller, Zyon Ligaliga-Tonise.
Boys 12’s: Ashton McKelvey, Baxter Warner, Blake Bragg, Charlie Boyle, Chase Liston, Dane Grosvenor, Jackson Ellia, Jesse Sabat, Jodi Ellia, Joe Harvey, Josaia Delana, Keanu Mila, Max Menin, Noah Miller, Oliver Baum, Oskar Davidson, Patrick Marren, Sebastian Klein.
Girls 12’s: Alana Reddy, Alexis Aloisio, Amelie Taudien, Asha Goddard, Ava Jones, Ciara Cooper, Eleni Latilevu, Ella Brown, Elle Daher, Emily Tallentire, Isabella Azizi, Jemma Kalms, Kiara Grandenetti, Lauren McQuade, Leila Mcdougall, Mia McGregor, Mischa Winckel, Piper Johnston, Sienna Geros, Sienna Wheelhouse, Waiaria Ellis.

2017 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

2016 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

Sydney Scorpions Girls 10’s Merit Team – Alana Reddy, Alexia Read, Alyssa Medved, Arebella Gittany, Bridgette Chan, Ciara Cooper, Freya Hanson, Grace French, Hayley Hooper, Kahla Clague, Lilly Kiprioti, Madeleine Ward, Mikaela Bowen, Piper Johnston, Roxie Neville, Sienna Geros, Sienna Wheelhouse, Tyla Christie, Yasmin Musri.

Sydney Scorpions Boys 10’s Merit Team – Ashton McKelvey, Billy Haoui, Blake Bragg, Blake Nicholas, Byron Aspin, Charlie Boyle, Corin Montgomery-Smith, Dane Grosvenor, Jackson Elia, Joe Wash, Kodi Elia, Lucas Sassen, Oscar Davidson, Riley Attwood, Riley Oneil, Sebastian Klein, Toby Mayhew, Tom Norris, Trylee McLean, Tylan Black Berryman.

Sydney Scorpions Girls 12’s Merit Team – Alysha Bell, Elle Mannes, Emily Smith, Esme Sergi, Georgia Arcus, Georgia Walker, Giselle Kusto, Imogen Sayer, Jasmine Dooley, Jazman Hollis, Jess Taylor, Jessica McIlwrath, Kate Kelly, Lauren McCurley, Lucy Forrest, Mackenzie Davis, Marissa Stubbs, Matilda Daniels, Mia Rodgers, Milla Elaro, Raquel Desqulnier, Rose Tate, Samantha Jones, Yasmin Aloisio.

Sydney Scorpions Boys 12’s Merit Team – Aden Clarke, Carter Provan, Connor Raaff, Cooper Wheelhouse, Daniel Raueke, Dylan Coutts, Finn Watkins, Jacob Fahim, Jared Hanson, Jayden Ambichi, Jeremiah Teu, Jett Richards, Josh Turner, Lachlan Marshall, Malakai Latilevu, Ollie Cummins, Owen Azzopardi, Owen Bourke, Riley Azzopardie, Ryan Brophy, Ryan Field, Sam Davies, Saville Tamale, Shannon Bosschieter.

2015 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

Boy’s 10’s: Beau Morrison (Renegades), Ben Noble (Ryde Eastwood), Dylan Brettle (Hills), Gabe Stuart (Renegades), Hamish Douglas (Renegades), Jack O’Connor (Hornsby), Jai Kendal (Hills), Jayden Jenkins (Hills 2), Joey Walsh (Manly), Josh Curl (Hills), Kennan Lawandos (Ryde Eastwood), Jackson Landsdown (Hills 2), Liam Bissett (Parramatta), Luke Maroun (Parramatta), Max Marsters (Manly), Nicholas McMahon (Hornsby), Oscar Gray (Parramatta), Patrick Young (Ryde Eastwood), Tylan Black Berryman (Manly).
Girls 10’s: Amber Jurotte (Hornsby), Anaia Cruickshank (Renegades), Chelsea Smyth (Renegades), Giselle Kusto (Ryde Eastwood), Hannah Dale (Parramatta), Hayley Hopper (Ryde Eastwood), Laila Dimech (Parramatta), Mackenzie Davis (Hills), Marissa Stubbs (Renegades), Mia McGregor (Hornsby), Milla Elaro (Parramatta), Mischa Morrell (Manly), Olivia Inkster (Manly), Piper Simons (Manly), Raph Perigo (Hills), Sienna Wheelhouse (Ryde Eastwood), Tara Roberts (Hornsby), Taylor Gates (Hills), Claudia Bowen (Norths), Sienna Kafer (Norths), Chloe McDonell (Norths).
Boy’s 12’s: Bailey Swain (Manly 2), Brody Howard (Ryde Eastwood), Cameron Hall (Hornsby), Daniel Denison (Hills 2), Daniel O’Donnell (Manly), Ethan Sanders (Hills), Jayden Ambichi (Parramatta), Joseph Nohra (Ryde Eastwood), Josh Ruxton (Hills 2), Lochoneus Paki (Manly), Malakai Halo (Manly 2), Malakai Latitevu (Ryde Eastwood), Matt Curl (Hills), Michael Geddes (Parramatta), Oskar Warner (Renegades), Riley Canning (Hills), Riley Mayo (Renegades), Ryan Brophy (Hornsby), Teddy Wilson (Manly), Tobey Lewis (Parramatta), Tom Morrison (Renegades), Zac Davidson (Hornsby), Jack Bowen (Norths), Ben Kafer (Norths), Charlie Marwedel (Norths).
Girls 12’s: Addison Cordery (Parramatta), Brearna Nathan (Manly), Georgia Hekeik (Parramatta), Grace Carpenter (Manly), Hannah Longton (Hills), Holly McNamara (Hills), Holy Raaff (Renegades), Imogen Sayer (Manly 2), Karly O’Neill (Ryde Eastwood), Lala Duff (Manly), Lauren Geddes (Hornsby), Layla Ritchie (Renegades), Loren Gorman (Hornsby), Mackenzie Williams (Hornsby), Matilda Donkin (Parramatta), Phoebe Hunt (Hills), Portia Amy-Wilson (Ryde Eastwood), Summer Syron (Manly 2), Zoe Chaney (Ryde Eastwood), Zoey Miller (Renegades), Madeleine McDonell (Norths), Jessica MacLennan-Pike (Norths), Sasha Oaten (Norths).

2014 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

SH562 Mar. 17 13.25

2013 Sydney Scorpions 10’s & 12’s Merit Teams

10 Boys Merit Team: Matthew Curl, Dylan Brettle, Darcy Brettle, Ryan Clifford, Teddy Wilson, Lachoneous Paki, Daniel Morley, Daniel O’Donnell, Joseph Katrib, Tobey Lewis, Max Downer, Jarod Walker, Cooper WheelHouse, Finn Hurst, Joseph Nohra, Jonah Tuilata.
10 Girls Merit Team: Taylor Gates, Hannah Longton, Phoebe Hunt, Ellah Johnston, Kiiahla Duff, Grace Carpenter, Hollie Raaf, Zoey Miller, Elissa Dombrovskis, Matilda Donkin, Ashley Younis, Georgia Hekeik, Zoe Chaney, Jennifer Saab, Naomi Saab, Karly O’Neill.
12 Boys Merit Team: Edmond Matta, Campbell Byrd, Cooper Price, Mitchell MacDonald, Kyle Bowen,Brock Wells, Mitch Quetcher, Ben Trobojevic, Jason Smyth, Boehn Russell, John Belcher, Lachlan Brooke, Ethan Klein, Connor McCann, Oliver Arcus, Jordan Hill.
12 Girls Merit Team: Taylah Wadsworth, Kyah West, Maddison Swan, Tiajana Gow, Kate Ryan, Destiny Halo, Lucy McDonald, Mya Geros, Sariah Paki, Pihuka Duff, Lily Schnitzler, Tyler Pelligra, Julia Zubak, Maddie Pritchard, Taliah Simbolon, Kiere Simula, Taylah Nicholls, Josie Bee, Ruby Cooper.